CZYM JEST JUDO?

Judo jest sztuką walki pochodzącą z Japonii, której twórcą był Profesor Jigoro Kano. Jigoro Kano zebrał i usystematyzował techniki pochodzące ze starej sztuki walki samurajów - Ju Jitsu. Usunął z niej chwyty zagrażające życiu i zdrowiu wprowadzając w to miejsce wiele nowych, stworzonych przez siebie technik, dając im taką formę w jakiej są obecnie uprawiane na całym świecie.
JU oznacza zwinność, ustępliwość i łagodność, natomiast słowo DO - drogę do doskonalenia ciała i jego harmonii z umysłem.
Obecnie judo jest szlachetną dyscypliną olimpijską oraz sportem, który niesie ze sobą wiele walorów prozdrowotnych, wychowawczych oraz ogólnorozwojowych. Ze względu na szereg niesionych ze sobą wartości judo cieszy się dużą popularnością na całym świecie, a przy tym jest uprawiane przez wszystkich, niezaleznie od wieku, płci czy postury.
 
 

STOPNIE W JUDO

W judo występują stopnie szkoleniowe KYU oraz stopnie mistrzowskie DAN, zdobywanie których jest ogromną motywacją dla zawodników.
 
 
 

 

KLUB JUDO MIZUKA

 

Judo w Klubie Judo Mizuka to:
  • zajęcia ruchowe rozwijające wszystkie zdolności motoryczne
  • poprawa sprawności fizycznej i ogólnego stanu zdrowia
  • nabywanie umiejętności bezpiecznego padania i samoobrony
  • mnogość ćwiczeń z zakresu gimnastyki
  • doskonały sposób wychowania, pozwalający na kształtowanie takich cech charakteru jak: umiarkowanie, uczciwość, cierpliwość, uprzejmość, skromność, rzetelność, odwaga, a przede wszystkim życzliwość i szacunek dla innych.
 

 

CHARAKTERYSTYKA NASZYCH GRUP

 

1. Mama, Tata, Judo i Ja     
Zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat. Polegają na wspólnych ćwiczeniach dziecka i rodzica opartych na zabawie, współdziałaniu i budowaniu relacji.
Przeważają tu: pełzanie, czołganie, czworakowanie, wspinanie, czyli wszystkie ruchy, które są naturalne dla tego wieku. Dzieci pokonują przeróżne tory przeszkód, uczą się podstawowych ćwiczeń gimnastycznych przy asekuracji rodzica oraz poznają podstawy prawidłowego upadania.
 
 
 
 
 
 
 
2. Grupy przedszkolne
Na grupach przedszkolnych przyświeca nam zasada UCZYĆ-BAWIĄC. Nauka odbywa się głównie poprzez zabawę, w którą wplatamy naukę padów oraz podstawowych technik judo.
Przeważają nadal ćwiczenia naturalne, kształtujące oraz gimnastyczne. Główny nacisk skierowany jest na doskonalenie techniki bezpiecznego padania. Nauka rzutów odbywa się na miękkich i bezpiecznych materacach gimnastycznych. Zajęcia te są doskonałą okazją do rozładowania ogromnych pokładów energii dziecka w tym wieku.
 
 
 
3. Młodsze grupy szkolne
Nadal bardzo duży nacisk kładziemy na ogólny rozwój naszych adeptów. Dzieci są uczone ćwiczeń gimnastycznych, podstawowych technik w parterze i rzutów.
W tym wieku co odważniejsi biorą udział w swoich pierwszych zawodach sportowych i osiągają pierwsze sukcesy. Dla tej grupy wiekowej mamy również szeroką ofertę obozów letnich i zimowych oraz półkolonii.
 
 
 
 
4. Starsze grupy szkolne
to poszerzanie wiedzy na temat techniki judo, ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne i akrobatyczne. Nauczanie technik w parterze oraz rzutów stopniując poziom zaawansowania. Regularnie organizujemy wyjazdy na obozy, zawody oraz seminaria szkoleniowe. Nie zapominamy oczywiście o zabawie, która jest częstym elementem rozgrzewki.
 
 
 
 
 
5. Grupa Masters
grupa dla dorosłych, którzy nigdy nie trenowali lub mieli kiedyś kontakt z judo ale są po wieloletniej przerwie. Na zajęciach przeważają ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami cross-fitu, które wzmacniają wszystkie partie ciała. Równolegle ze wzmacnianiem wprowadzamy naukę padów, technik judo oraz elementów samoobrony.
 
 
 
 

 

Partnerzy

PARTNERZY:
 

2019 © Judo Mizuka

Judo Mizuka to szkółka Judo dla dzieci i dorosłych, zapraszamy na zajęcia w opolu i okolicy

Judo Mizuka Sp. z o.o.
ul. Kurpierza 5C
45-804 Opole
klub@judomizuka.pl
77 546 60 25
NIP: 754-310-54-51
        www.judomizuka.pl        

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Opola
www.opole.pl, www.sportoweopole.pl
1
11:47
   poniedziałek, 26 sierpnia 2019 roku