PIERWSZY TRENING? CO WARTO WIEDZIEĆ

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZY TRENING W JUDO MIZUKA?

Pierwsze zajęcia judo będą dla dziecka  na pewno dużym przeżyciem, dlatego warto być do nich dobrze przygotowanym, aby jak najmniej sytuacji było zaskoczeniem i dodatkowym stresem dla naszej pociechy.
Przed zajęciami warto skontaktować się z trenerem aby uzgodnić, na którą godzinę przyjść oraz potwierdzić, czy są jeszcze wolne miejsca w danej grupie. Można też dokonać już zapisu poprzez formularz kontaktowy na stronie Judo Mizuka.

CO NALEŻY WIEDZIEĆ?

  •  - Na pierwsze zajęcia wystarczy wygodny strój sportowy. Nie jest konieczne kupowanie specjalistycznej judogi, dajemy czas na podjęcie decyzji, czy zajęcia rzeczywiście przypadną dziecku do gustu.
  •  - Dzieci ćwiczą na macie boso, jednak przydają się klapki do przejścia z szatni, czy szybkiego wyjścia do toalety.
  •  - Do picia dajemy dziecku wodę, najlepiej w bidonie lub butelce z wygodnym i łatwym do obsługi "dzióbkiem". Starsi zawodnicy, którzy mają już treningi bardziej intensywne mogą na zajęcia przynosić napoje izotoniczne, najlepiej te naturalne, które nawadniają lepiej niż woda. Prosimy o nie podawanie dziecku napojów słodzonych, wód smakowych ani soków. Często zawierają bardzo dużo cukru i powodują jeszcze większe pragnienie. 
  •  - Ze względów bezpieczeństwa bardzo prosimy o ściągnięcie wszelkich twardych elementów: spinek, kolczyków, bransoletek itp.
  •  - Dzieci ćwiczą na sali same, dlatego od początku przyzwyczajamy je, że czekają Państwo na nich na zewnątrz. Na początku warto być w pobliżu w razie kryzysowych momentów, później, gdy trener ma już do Państwa kontakt telefoniczny można wyjść i załatwić swoje sprawy.
  •  - Na początku mogą się zdarzyć drobne otarcia czy siniaki. To normalne, ponieważ dzieci mają ze sobą kontakt podczas ćwiczeń i zabaw. Z czasem ciało naszego małego judoki się uodparnia i kontakt z matą czy drobne zderzenie nie robi na dziecku wrażenia  :)

 

Partnerzy

PARTNERZY:
 

2019 © Judo Mizuka

Judo Mizuka to szkółka Judo dla dzieci i dorosłych, zapraszamy na zajęcia w opolu i okolicy

Judo Mizuka Sp. z o.o.
ul. Kurpierza 5C
45-804 Opole
klub@judomizuka.pl
77 546 60 25
NIP: 754-310-54-51
        www.judomizuka.pl        

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Opola
www.opole.pl, www.sportoweopole.pl
1
12:35
   poniedziałek, 26 sierpnia 2019 roku